Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

        Mladí hasiči ze Slupi   

 

 

 

 

2016


Michal Malenovský
Bojnanský Jakub
Němcová Vendula
Dostoupil Prokop  
Klimentík Aleš  
Němec Tomáš  
Kratochvíl Tomáš
Ferancová Anna
Kratochvílová Eliška
Tkadlec Josef  
Sobotka Tonda  
Sobotka Mirek  
Žák Kristián   
Matoušková Katka  
Kapečka Martin   
Tkadlecová Karolína   
Feranec Vítek
Feranec Martin
Šikulová Klára   
Mikulenčáková Laura  
Baroň Jaroslav  
Hřib Jan  
Jaroš Jakub    
Prčík Daniel
Tejkal Ivo   
Procházková Julie
Ferancová Michaela  
   
Dvořák Zdeněk   
Němec Jiří   
Chmelík Vojtěch   

 

 

      

Začátek sezony opět v Božicích

Dne  28.3.2015 jsme opět zahájili sezonu v Relax centru Božice, kde nám byl k dispozici plavecký bazén a výřivka. Po bazénu jsme navštívili farmu Klíč v Božicích.

        

   

2015

S myslivcema po okolí Slupi

Dne  27.9.2015 jsme opět navštívili myslivce, kteří si pro děti ze Slupi připravili opět výborný program. Začalo se jako vloni v myslivně, kde byly děti seznámeny s prací myslivců. Poté jsme se vydali pěšky na střelnici. Po cestě nám myslivci ukázali vyhledávaní zvěře pomocí psů, u dubu bylo připraveno poznávaní větviček některých listnatých stromů a také jsme se podívali na nově vznikající Vodní nádrž U Sadu. Na střelnici jsme si zastříleli ze vzduchovek a malorážek, opekli špekáčky a menší děti si vyrobily zvířátka z kaštanů.

                 

Začátek sezony opět v Božicích

Dne  12.3.2016 jsme opět zahájili sezonu v Relax centru Božice, kde nám byl k dispozici plavecký bazén a výřivka. Po bazénu jsme navštívili farmu Klíč. Zde jsme si prohlídli stáje, koupily sýry a čerstvé mléko.

          

 

 

Fotbal v Hostimi

Dne  4.12.2014 jsme se zúčastnili každoročního Vánočního turnaje MUDr. Špačka v sálové kopané, který se konal v Hostimi. Na turnaj jsme přijeli s družstvem mladších i starších hasičů. Straší hasiči obsadili 5. místo, když je vyřadilo ve čtvrtfinále domácí družstvo v penaltovém rozstřelu. Mladší si vedli o něco lépe. Skončili na krásném 2. místě, když je v penaltovém rozstřelu porazilo družstvo z Tasovic.

            

 

Návštěva u myslivců

Dne  19. 4. 2014 mladí hasiči spolu s dalšími dětmi ze Slupi navštívili slupské myslivce. Ti si pro děti připravili velmi bohatý program. První část akce začala v myslivecké klubovně, kde nás myslivci seznámili se svou prací a popsali nám vystavené paroží, vysvětlili vlastnosti některých loveckých psů, předvedli lovecké střelné zbraně a nesměl chybět ani myslivecký zákoník. Po zodpovězení několika dotazů, všichni nastoupili do přistavené maringotky a jeli jsme do lesa. Zde nám myslivci popsali, jak se starají o zvěř. Ukázali nám krmelce, zásypy nebo stojany na kamennou sůl. V praxi nám se svými psy předvedli vyhledávání zvěře. Nakonec jsme navštívili i mysliveckou střelnici. Na střelnici jsme viděli střelbu na asfaltové holuby a děti stříleli na terče ze vzduchovky starší pak z malorážky. Jako občerstvení byly připraveny špekáčky k opečení. Na závěr odpoledne přijeli slupští hasiči hasit ,,nenahlášený oheň´´. Děti si nakonec vyzkoušeli i hašení pomocí lafety z nástavby hasičské cisterny.

 

 

   

 

Zahájení sezóny v bazénu

Po pěti letech jsme 22.3.2014 v sobotu s mladými hasiči opět navštívili Relax centrum v Božicích. Na začátku nás zbzdila malá organizační chyba, která ale na průběh celého koupání neměla nakonec vliv. Akce se zúčastnilo 15 dětí, které si užívali téměř dvě hodiny koupaní, potápění a dalších vodních aktivit jak v bazénu tak ve výřivce s teplou vodu.                                                                                 

   Jirka Slezák

Foto: Michaela Ferancová

 

Vánoční turnaj Mudr.Špačka v sálové kopané v Hostimi

Dne 17.12. se družstvo mladších žáků zůčastnilo fotbalového turnaje v Hostimi. Turnaj byl rozdělen na dvě části, pro starší a mladší žáky. Hrálo se vyřazovacím systémem. Naši žáci postupně vyhráli všechny zápasy a obsadili tak příčku nejvyšší. Kromě fotbalového turnaje zde probíhali ještě soutěže v šipkách, páce a přetahování lanem.

Článek: Znojemsko

                 

Návštěva HZS Jmk PS Znojmo

 

 Dne 25.8. navštívilo naše družstvo mladých hasičů a hasiček stanici Hasičského záchranného sboru Jmk Znojmo.Cílem exkurze bylo poznat,jak to na takové stanici chodí,k čemu všemu profesionální hasiči vyjíždějí,jaké jsou jejich úkoly a mnoho dalšího.Tohle všechno našim malým hasičům vysvětlil jeden z příslušníků sboru.Poté následovala prohlídka garáží.U každého vozidla nám bylo sděleno pár slov,k čemu je předurčeno a také jak je vybaveno.Dále jsme měli možnost nahlédnout do společenských místností hasičů,ložnic i kuchyně.Nechyběla zkouška poplachu.Nakonec proběhl rozhovor se samotným velitelem čety znojemské stanice.Naši mladí se ho ptali na různé zapeklité otázky.Jenže velitel se nedal a na všechny otázky měl odpovědi.Na závěr jsme se ještě vyfotili přímo před stanicí a rozloučili jsme se.Odcházeli jsme s velmi dobrými pocity.Exkurze se všem líbila a už teď se těšíme na další…

článek a foto: Jaroslav Tomaštík

 

     

 

Ochrana hasiče

  V sobotu 6. 12. 2008 měli mladí hasiči sraz v hasičské zbrojnici. Kluci a holky se dověděli, co všechno hasiče chrání u zásahu, co patří do výstroje a co výzbroje hasiče a hlavně si všechny tyto věci mohli prohlédnout a vyzkoušet. Teď už ví, před čím vším chrání hasiče zásahový oblek, z čeho je složena helma nebo co všechno by měla splňovat zásahová obuv. Díky dobře vybavené učebně, ve které máme k dispozici video a počítač s připojením na internet, se mohli mladí hasiči podívat na použití hasičské výstroje v praxi, ať už to byly videa z různých cvičení a nebo z reálných zásahů.

  Největší zájem však ale vzbudilo použití dýchací techniky.  K dispozici jsme měli izolační podtlakový dýchací přístroj Saturn 7.  Řekli jsme si, z čeho se dýchací přístroj skládá, provedli jsme laickou kontrolu a po té i vyzkoušeli. Přesto že dýchací přístroj váží asi 17 kilo, poprali se s jeho použitím i ti nejmenší.

Jiří Slezák

foto Petr Řezníček

Dan Prčík   Bětka Baroňová    Radek Nemáš   Lukáš Pěček   Petr Samek
 

 

,,Plavecký výcvik'' v Božicích

 

Dne 22. 2. 2009 jsme se vydali do Božic protáhnout naše ztuhlé svaly po zimním lenošení. Náš výlet začal ve čtvrt na tři u autobusové zastávky ve Slupi, kde jsme se všichni shromáždili, naskákali do aut a plní energie a nadšení přetrpěli, pro některé, dlouhou cestu. Jakmile jsme dorazili do Božic, pobrali jsme věci z aut a všichni nedočkaví jsme pelášili na místo činu. Když jsme si porozebírali klíče od šatních skříněk, všichni se rozutekli do šaten. Během pár minut už všichni byli na place. Akce začíná! Velkou oblibu si získala výhřivná vana. Voda v ní měla okolo 33°C – paráda! Bazén byl o něco chladnější (23°C), ale to nás neodradilo a dováděli jsme jak bylo povoleno. Vládla volná zábava, ale nesmím opomenout, že se tu konaly souboje ve vodním pólu, vybíjené, a dokonce i kohoutí zápasy, které nám ovšem zatrhli. Mezitím jsme se střídali v sauně, která měla kolem 75°C. Po dvou hodinách strávených v bazéně, výhřivce nebo v sauně nám pěkně vyhládlo. Ještě štěstí, že tu bylo občerstvení. Po pár minutách oddechu jsme se s námahou posbírali. Naškrábali se s ,,velkou'' energií do aut a jeli domů. Prostě neděle jak se patří.

Ještě bych chtěla poděkovat ,,dospělákům'', že nad námi drželi ochranou ruku a řidičům, kteří nás v nepoškozeném stavu vrálili rodičům =D ;)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Peťa Sobotková

 

TOPlist