Uskutečněné akce

2022

V sobotu 5. března uspořádali slupští hasiči masopustní průvod po obci. I přes chladné počasí se všichni bavili. Po průvodu se nekonala tradiční zábava, ale jen menší diskotéka pro děti v kulturním domě.

Masopustní zábava s kapelou Klaxon 29.2.2020

2018

Oslava výročí 115 let založení hasičů v obci a 790 let od první písemně zmínky o obci 30.6.2018

Masopustní zábava s kapelou Klaxon 10.3.2017

Masopustní zábava s kapelou Klaxon 20.2.2016

2015

Dne 21.2.2015 pořádali hasiči ve Slupi již tradiční masopustní průvod obcí, který pokračoval večer v KD s kapelou Klaxon. Jak to letos u nás vypadalo si můžete prohlédnout na fotografiích Zdeňka Dvořáka.

Tradiční letní posezení na hřišti

Svěcení nové hasičské zástavy v kostele ve Slupi

Dne 25.5.2014 proběhlo v kostele ve Slupi slavnostní svěcení nové hasičské zástavy. Po kostele bylo přichystáno občertvení u velitelé hasičů p.Hrbáčka ve sklepě.

Masopust

V měsíci březnu proběhl již tradiční masopustní průvod masek obcí, který byl zakončen zábavou v místním KD s kapelou Klaxon. Průběh akce si můžete prohlédnout na fotkách Zdeňka Dvořáka

Oslavy 110 let založení hasičů v obci

V sobotu 13. 7. 2013 hasiči ze Slupi oslavili 110.výročí od založení hasičů v obci. Oslavy začaly připomenutím historie sboru a oceněním některých členů SDH Slup. Následovaly soutěže v požárním sportu v kategoriích muži, ženy a dorost. Muži ze Slupi se umístili na čtvrtém místě. Ženy a dorost se umístili na prvních místech. Po vyhlášení soutěžních výsledků oslava pokračovala za doprovodu Dua Arcona, které hrálo k tanci a poslechu do ranních hodin.

Všem spoluobčanům a soutěžícím družstvům děkují pořadatelé za účast.

Foto: Pavla Boorová, Michaela Ferancová

< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />Dne 23.2.2013 se uskutečnil v naší obci již tradiční masopustní průvod po vsi, zakončený masopustní zábavou v kulturním domě, kterou provázela kapela Klaxon.

________________________________________________________________________________________________

Tradiční letní posezení

Masopustní zábava

V sobotu 3.3.2012 se v obci Slup uskutečnila masopustní zábava. V dopoledních hodinách prošel vesnicí průvod masek, které za doprovodu muziky zvaly místní občany na večerní zábavu. Masky se jako každý rok sešly v hojném počtu, letos jich bylo téměř 50. Na večerní zábavě hrála k tanci i poslechu skupina Klaxon. Nechyběla ani bohatá tombola, či vyhlášení nejlepších masek.

Tradiční hasičské posezení 2011

V sobotu 6. 8. 2011 se uskutečnilo na hřišti ve Slupi jako každý rok hasičské posezení pro všechny členy SDH. Letos byla tato akce spestřena požárními útoky družstev, které byly složeny z členské základny SDH. Celá akce se vydařila na výbornou a příští rok ji určitě zopakujeme.

Celkové pořadí soutěžních družstev:

Družstvo 1. útok 2. útok Celkové pořadí
"Profíci" 30,5 21,3 1.
"Lolitky" 33,2 36,9 5.
"Babičky" 100,5 32,5 4.
"Myšáci" 23,5 22,7 2.
"Hvězdy" 27,4 26,8 3.
"Staré hvězdy" 41,2 46 6.

Masopust 2011

V sobotu 12.03.2011 proběhl Masopustní průvod po obci Slup a Oleksovičky. Všechny masky se sešly před devátou hodinou u kulturního domu ve Slupi a za krásného slunečního dne se vydaly průvodem po obou vesnicích. V doprovodu muziky hrané na harmoniku a zpěvu většiny masek se den skvěle vydařil. Kdo si chtěl trochu odpočinout, měl možnost se svézt na vlečce, která vozila harmonikáře.

Od 20 hodin se konala Masopustní zábava organizovaná SDH Slup. Večer zahájila taneční skupina břišních tanečnic s názvem LILA KVATA. O muziku se postarala hudební skupina KLAXON, která také vyhlásila v průběhu večera deset nejhezčích masek, které byly následně oceněny drobnými cenami. Před půlnocí se prodávala tombola a pokračovalo se v tanci do pozdních hodin.

Poděkování patří nejen skupině Klaxon za příjemnou muziku, ale i všem sponzorům, kteří přispěli do naší tomboly. Děkujeme všem, kteří pomáhali při přípravě s Masopustem.

Dne 27. 2. 2010 se uskutečnil v naší obci Masopust.

Akci pořádalo SDH Slup, SFK Slup, klub matek ve slupi, obecní úřad Slup a rakouská obec Mailberg.

Dne 22. 8. 2009 proběhlo tradiční posezení hasičů.

Hasičský bál ve Slupi 7. 3. 2009

V sobotu 07.03.2009 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů ve Slupi HASIČSKÝ BÁL. Byla zde připravena i bohatá tombola.

Večerem provázela skupina KLAXON, která hrála až do pozdních ranních hodin. Členové SDH Slup si připravili pro své členky-ženy hasičky kytku ke dni MDŽ. Kytici jim předávají každý rok k tomuto svátku. Ten letošní vyšel zrovna na bál a tak byla kytice předána zde.

Bál se vydařil a všichni se skvěle bavili.