Děti z mateřské školy navštívily hasičárnu

Dne 6.5.2015 navštívily děti z mateřské školy hasičárnu a fotbalové hřiště. Nejdříve si opekly špekáčky, poté vyzkoušely fotbalový trenink a nakonec si prohlídly a vyzkoušely hasičskou výzbroj, výstroj a techniku. Na závěr si zastříkaly hasičskými proudnicemi.

Foto: p.ředitelka Sapíková, další foto na stránkách obce Slup

Svěcení hasičského vozidla v Oleksovicích

Dne 2.5.2015 se 3 členové Sboru dobrovolných hasičů ze Slupi zúčastnili svěcení hasičského vozidla v Oleksovicích.

Cvičení hasičů s vrtulníkem

Dne 1.9.2014 proběhlo na letiši ve Znojmě cvičení HZS Znojmo a dalších dobrovolných jendotek z blízkého okolí, ve spolupráci s policejním vrtulníkem.

Jednalo se o nácvik plnění bambi vaku. Při vlastním plnění se vystřídali všechny přítomné jednotky včetně jednotky ze Slupi.

Medaile pro slupského hasiče

Dne 27.9.2013 při příležitosti návštěvy Jihomoravského kraje, předal prezident ČR ve Vyškově ocenění několika dobrovolným hasičům. Mezi oceněnými hasiči byl i člen SDH Slup Martin Feranec. Hasiči byli oceněni bronzovou záslužnou medailí Jihomoravského kraje.

Foto:

Dne 18. 8. 2011 byla nainstalována nová dřevěná socha sv. Floriána do staré hasičské zbrojnice.

Dne 19. 5. 2011 proběhl v naší obci sběr elektrického odpadu, o který se postar SDH Slup

Technická pomoc při demoličních pracích dne 11. 4. 2009 na rohu ulice Pražská a Přímětická ve Znojmě.

Další info na:

www.znojemsky.denik.cz

www.ct24.cz

Dne 5. 4. 2009 v 9:00 proběhl výcvik pilařů spojený s kácením stromů u kostela.